Víza Spojené státy americké

Mail Facebook
USA


Základní informace:

Bezvízový program USA umožňuje občanům ČR od 17.listopadu vycestovat do Spojených států amerických bez víza na turistickou nebo obchodní cestu nepřesahující 90dnů. Před cestou do USA v rámci bezvízového programu postačí vyplnit registraci ESTA na internetové adrese https://esta.cbp.dhs.gov/ (u formuláře možnost výběru českého jazyka, v případě zájmu nabízíme pomoc s registrací ESTA).

Tato registrace je již za poplatek, ten se skládá z 10,00 USD od každého žadatele, který obdrží povolení k cestě do Spojených států a 4,00 USD za zpracování žádosti ESTA. Žadatelé, kterým bude registrace k cestě do Spojených států v rámci bezvízového styku zamítnuta, budou hradit pouze 4,00 USD. Poplatek je možné platit pouze kreditní kartou. Žadatelé budou mít možnost si žádost uložit a vrátit se k ní později za účelem vložení informací o platbě poplatku. Bez uvedení platebních informací není možné žádost podat ke zpracování.

Podmínkou k vycestování do USA je být majitelem pasu s biometrickými údaji vydaného po 1.9.2006 a mít zpáteční letenku .Více informací o bezvízovém programu USA a ESTA naleznete na stránkách http://www.usembassy.cz/.