Víza Ázerbajdžán

Mail Facebook
Ázerbajdžán

Velvyslanectví Ázerbájdžánské republiky

Adresa velvyslanectví:

Na Zátorce 17
160 00 Praha 6

Konzulární oddělení:

Telefon: +420 246 032 424
Fax: +420 246 032 425
E-mail: prague@mission.mfa.gov.az
Web: www.azembassyprague.az

Provozní hodiny úřadu:

PO: 10:00 - 12:00 výdej
ÚT -ČT: 10:00 - 12:30

 

Nutno předložit:

Poplatek:

všechny typy víz 35,-- EUR + 1000,-- Kč (1 vstup do 90 dní, 2 vstupy do 90 dní, obchodní, vícevstupové max 365 dní)

Můžeme zajistit pouze kontrolu dokumentace, její předání k vyřízení a platbu víza. Žadatel si musí pas s vízem vyzvednout osobně na ambasádě.

O vízum lze žádat také elektronicky prostřednictvím některé z agentur, která má k tomu oprávnění http://incoming.gwtc.az/index.php/en/visa2/e-visa

Poslední aktualizace: 7.3.2016

Fakta o Ázerbajdžánu

oficiální název Ázerbájdžánská republika (ázerbájdžánsky Azərbaycan Respublikası, anglicky the Republic of Azerbaijan) je největší a nejvíce zalidněná země v oblasti Kavkazu.

Je situován v jihozápadní Asii; podle některých názorů na vedení hranice mezi Evropou a Asií může být řazen mezi evropské země. Na východě je ohraničen Kaspickým mořem, na severu sousedí s ruskou republikou Dagestán (284 km), na severozápadě s Gruzií (322 km), na západě s Arménií (787 km) a na jihu s Íránem (611 km). Ázerbájdžánská exkláva Nachičevan navíc sdílí 9 km hranice s Tureckem. Nemá přístup k otevřenému moři, pouze ke Kaspickému moři.

Ázerbájdžán je odedávna proslulý svou národní kuchyní. Hojnost ovoce, zeleniny, aromatických bylin a koření inspirovala ázerbájdžánské mistry kuchaře, kteří vytvořili velké množství nejrůznějších národních jídel. I ti nejzkušenější gurmáni, přijíždějící do Ázerbájdžánu ze všech konců světa, jsou nadšeni rafinovaností chutí a jemným aromatem těchto pokrmů. Ne náhodou je Ázerbájdžán krajem lidí, dožívajících se vysokého stáří. Vědci vysvětlují tento jev v prvé řadě příznivým klimatem, dále způsobem života a v neposlední řadě zdravou a pravidelnou stravou. Ázerbájdžánci jsou velice hrdí na svou kuchyni. Nejznámějšími pokrmy z Ázerbájdžánské kuchyně, které jsou ceněny na celém světě jsou plov (pilaf), šašlik, kebab, dolma a sladké dezerty jako pachlava a šakerbura.

Via Wikipedia