Víza Čína

Mail Facebook
Čína

Velvyslanectví Čínské lidové republiky

 

 

 

Adresa velvyslanectví:

Pélleova 16
Praha 6

Příjem žádostí:

Po-Pá od 9.00 do 12:00

K žádosti o dvou, vícevstupové vízum a urgentní vyřízení je nutná osobní účast žadatele na ambasádě (u cizinců osobní účast u všech typů víz), nebo můžeme vyřídit žádost prostřednictvím agentury CVA. Služeb této agentury využíváme i v případě, že nám v úředních hodinách není umožněn přístup na ambasádu vzhledem k přetíženosti konzulátu nebo k v urgentních případech. Agentura CVA si účtuje poplatek 1029,-- Kč vč. DPH za jednovstupové business vízum pro Čecha. Výše poplatků CVA se liší podle typu víza a st. přísl., upřesníme vždy před podáním žádosti

Nutno předložit:

Krátkodobé vízum (turistika/business)

Ostatní typy víz nalezenete na webových stránkách Čínské ambasády www.chinaembassy.cz v sekci Konzulární záležitosti

Poplatky:

Konzulární poplatek za všechny typy víz pro občany ČR + EU činí 60,-- EUR

Formulář ke stažení:

Fakta o Číně

oficiální název Čínská lidová republika (čínsky 中华人民共和国, pinyin Zhōnghuá rénmín gònghéguó, českým přepisem Čung-chua žen-min kung-che-kuo, zkráceně ČLR) je nejlidnatější stát světa. Velmi rychle rostoucí ekonomika, vojenská síla i progresivní diplomacie dávají vzrůst nové supervelmoci. Země je od roku 1949 vedena Komunistickou stranou Číny, jejíž představitelé si dělají nárok i na ostrov Tchaj-wan a několik dalších menších území, tyto oblasti jsou však spravovány vládou Čínské republiky.

Čínská lidová republika se nalézá ve východní Asii při západním pobřeží Tichého oceánu. Časový rozdíl je více než čtyři hodiny, v celém státě se však používá jednotný čas (UTC+8). ČLR přímo sousedí se 14 zeměmi. Má suchozemskou hranici o délce 22 800 km a (spolu s mnohem větším Ruskem) nejvíce sousedů ze všech států světa.

Čínská kuchyně je výrazná hlavně svým všestraným využitím. Používají se všechny části těla zvířat i rostlin, což může být překvapující, fantastické či nechutné a děsivé. Čína se může dělit na více oblastí a každá má jiný styl vaření. Na rozdíl od jiných kultur, Číňané věří, že příprava jídla je nejen řemeslo, ale i umění.

Via Wikipedia