
Velvyslanectví Indonésie
Adresa velvyslanectví:
Nad Buďánkami II/7
Praha 5
Příjem žádostí:
Po-Pá od 9.00 do 12.00
Vízum do 30 dnů je možno získat při příletu.
Žadatel musí předložit: pas, platný 6 měsíců od data vstupu na území Indonésie, zpáteční letenku , dostatek finančních prostředků. Poplatek je 25USD.
Nutno předložit:
- platný cestovní pas
- 1x foto
- vyplněný formulář
- potvrzení o letence
- poplatek za vízum:
- turistické vízum jeden vstup 900 Kč
- tranzitní vstup 400 Kč
- vyřízení 3 - 4 dny
- u služebního víza - nutno pozvání z Indonésie
- pokud bude pobyt delší než 30 dnů je potřeba doložit následující doklady:
- prokázat dostatek finančních prostředků na celý pobyt v Indonésii (výpis z účtu, na kterém jsou uloženy finanční prostředky ve výši min. 2500 USD/ekvivalent v Kč nebo jiné měně)
- itinerář cesty v angličtině (plán cesty rozepsaný po dnech)
- kopie letenky/lodního lístku do/z Indonésie
Formulář ke stažení:
Fakta o Indonésii
je stát v jihovýchodní Asii a Oceánii tvořený 17 508 ostrovy. S více než 230 miliony obyvatel jde o čtvrtý nejlidnatější stát světa a rovněž o stát s největším počtem obyvatel hlásících se k islámu. Státním zřízením země je republika s voleným prezidentem a parlamentem. Hlavním městem Indonésie je Jakarta.
Indonéské souostroví bylo významným obchodním centrem nejméně od 7. století, kdy království Šrívidžaja obchodovalo s Čínou a Indií. Místní vládci postupně začali přebírat indickou kulturu, náboženské a politické modely a hinduistická a buddhistická království vzkvétala. Indonéská historie byla ovlivněna snahami cizích mocností ovládnout její přírodní bohatství. Muslimští obchodníci přinesli islám a evropští kolonialisté spolu v době zámořských objevů bojovali o ovládnutí obchodu s kořením na Molukách.
Po třech a půl stoletích holandské nadvlády získala Indonésie po druhé světové válce nezávislost. Turbulentní moderní historie země byla ovlivněna přírodními katastrofami, korupcí, separatismem, demokratizací a obdobími prudkých ekonomických změn.
Obyvatelstvo souostroví patří k mnoha etnickým, jazykovým a náboženským skupinám. V Indonésii došlo k vývoji sdílené identity definované společným jazykem, etnickou a náboženskou pluralitou uvnitř většinově muslimské společnosti, umožněnou historickou zkušeností s kolonialismem a bojem proti němu. Indonéské národní motto, „Bhinneka Tunggal Ika“ („Jednota v rozdílnosti“, doslova „Mnoho, ale jeden“) vyjadřuje rozdílnost, která zemi charakterizuje. Navzdory obrovské populaci a hustému zalidnění se v zemi nacházejí obrovské oblasti divočiny s druhou největší biodiverzitou na světě.
Indonésie má velké přírodní bohatství, ale přesto je zde chudoba rozšířeným problémem. Navzdory problémům s chudobou je Indonésie 19. největší ekonomikou světa, a je proto jednou ze zemí skupiny G-20. Je také členem Sdružení národů jihovýchodní Asie a Asijsko-pacifického hospodářského společenství.
Via Wikipedia