Víza Kambodža

Mail Facebook
Kambodža


Režim vstupu

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nemění.

Pro cesty do Kambodži potřebují občané ČR vízum. Nejjednodušším způsobem je získání tzv. e-Víza po internetu, přihlášením na webovou adresu http://evisa.mfaic.gov.kh, zvolit jazyk češtinu a dále postupovat podle návodu. Poplatek za 30denní vstupní vízum činí 25 USD a je nutno jej uhradit platnou platební kartou.

O kambodžské vízum je dále možno požádat na kterémkoliv zastupitelském úřadě v zahraničí nebo přímo po příletu na mezinárodní letiště v Phnom Penhu nebo Siam Reapu, či na pozemních hraničních přechodech Poipet, Had-Lek a Moc Bai - Bavet. Poplatek za toto vízum činí 20 USD.

Aktuální podmínky k vyřízení víz do tohoto státu vám zodpovíme na vyžádání.

Fakta o Kambodže

celým názvem Kambodžské království nebo Království Kambodža (kambodžsky Kâmpŭchea, Preăh Réachéanachâkr Kâmpŭchea), je království v jihovýchodní Asii. Sousedí s Thajskem, Laosem a Vietnamem; na jihozápadě má přístup k Thajskému zálivu Tichého oceánu.

Země patří mezi nejchudší v regionu. Smutný věhlas si získala zejména vinou řádění Rudých Khmerů v letech 1975-1979, kdy byly vyvražděny na 2 miliony obyvatel (zhruba čtvrtina tehdejší populace).

Via Wikipedia